Vyhledávání
 
Naši partneři
Prodejna - Galerie Dvořák, Plzeň

Otázky a odpovědi k elektronické cigaretě

Na této stránce jsou uvedeny základní ifnormace o funkci e-cigarety, které byste měli znát, než se pustíte do výběru či nákupu.

Co je elektronická cigareta a jak vlastně funguje

Elektronická cigareta, zkráceně e-cigareta, představuje zcela novou éru v historii kouření. Její největší předností je naprostá absence dehtu, oxidu uhelnatého, všech ostatních karcinogenních látek a lze ji používat i v nekuřáckém prostředí.
E-cigareta byla vyvinuta jako náhrada běžné cigarety. Dokáže uspokojit i náročné kuřáky bez nutnosti vdechovat škodlivé látky. E-cigaretu je možné užívat s náplněmi s nikotinem i bez něj, existují dokonce i náplně určené ke zbavení se závislosti na nikotinu. Kuřáci, kteří chtějí s kouřením přestat, naleznou v e-cigaretě perfektní oporu. Díky designu elektronické cigarety snadno překonají fyzickou závislost, při které je potřeba zabavit ruce i ústa. Postupným snižováním intenzity nikotinu kuřák zjistí, že vlastně ani kouřit nepotřebuje.


Rozložená elektronická cigareta

Správný výběr

Přechod z klasické cigarety na e-cigaretu je pro každého kuřáka poměrně zásadní změna. Mnoho lidí si myslí, že tento přechod zvládnou pouhým zakoupením elektronické cigarety v obchodě. Většinou záhy zjistí, že jim tento nový způsob nevyhovuje a velmi často se rychle vrací zpět ke klasickému kouření. Drahá e-cigareta zůstává nevyužita a kuřák nabyde dojmu, že zbytečně 'vyhodil peníze oknem'.
My Vám nabízíme odbornou pomoc s přechodem na 'e-kouření' a jsme ochotni udělat vše pro to, aby pro Vás i Vaše okolí byl přechod na tuto variantu kouření radostnou, nikoliv stresující záležitostí.

Kolik ušetřím

E-cigareta šetří nejen Vaše zdraví, ale je ohleduplná i k Vaší peněžence. Ceny klasických tabákových cigaret neustále rostou a mnoho lidí za svůj zlozvyk vydá každý měsíc spoustu peněz. E-cigareta je v tomto ohledu mnohem úspornější.
Středně silný kuřák (od 20 vykouřených cigaret denně) zaplatí za krabičku cigaret od 50 do 85 Kč, za deset dnů utratí 500-800 Kč. Tomuto počtu odpovídá zhruba 10ml e-liquidu. V přepočtu na jednu krabičku je to cca 14 Kč (při koupi výhodnějších balení i méně). K tomu je ještě třeba připočítat pravidelnou výměnu atomizéru (1x za měsíc, +7 Kč) a výměnu baterie (1x za rok, +1Kč).
Celkem tedy kuřák vydá oproti klasickým cigaretám jen 22 Kč, tj. pouhých 25% nákladů.

Jak dlouho vydrží

Srdcem e-cigarety je tzv. atomizer, který vytváří kouř. Bohužel se časem zanáší a zeslabuje se jeho žhavící spirálka. Tím se zmenšuje její povrch, vytváří se méně kouře a postupně dojde k jejímu přepálení. Zanáší se také součást z pleteného drátku, které nasává e-liquid a přivádí jej ke žhavící spirálce. Životnost atomizerů je udávána v rozmezí 1 až 2 měsíců, ale např. u Joyetech 510 se pohybuje v průměru 3 měsíce, a lze jí zvyšovat správným používáním.
Životnost lithium-polymerové baterie je dle výrobce minimálně 300 nabíjecích cyklů. Kapacita baterie se časem snižuje a v závislosti na intenzitě využívání e-cigarety je třeba ji vyměnit.

Několik jednoduchých pravidel pro zvýšení životnosti a účinnosti atomizeru:

Správným používáním e-cigarety a dodržováním těchto pravidel přispějete k větší účinnosti a ještě více snížíte náklady na kouření.